Места направени од буриња со вино

Бурињата се претворија во седишта во домаќинството

на домашни занаети Тие се голема предност, бидејќи можеме да го користиме стариот мебел за да направиме други тотално нови и реновирани работи, како овие домашни седишта направени со стари буриња со вино.

Бурињата се прибор што трае многу години, но со текот на времето, на крајот, тие се влошуваат и не се погодни за вино. Значи, ако имате можност да набавите, ве охрабрувам да го направите овој кул и забавен занает, за да му дадете повеќе рустикален допир до вашиот дом.

Материјали

 • 1 старо буре со вино.
 • Кружна рачна пила.
 • Вода
 • Сапун.
 • Четка
 • Шкурка.
 • База на прајмер.
 • Лак.
 • Боја против 'рѓа.
 • Дрвен круг со ист дијаметар како основата на бурето.
 • Трудови на decoupage.
 • Тела.
 • Пена.
 • Игла.
 • Хило.

Proceso

Прво на сите, мора да ги набавите бурињата. Овие ќе ги исечеме со рачна кружна пила дијагонално, така што ќе излезат две потполно идентични задни седишта. Следно, ние ќе го измиеме и чистеме целото буре многу добро со игла, сапун и четка. Подоцна, ќе му дадеме темелно брусење и буквар, а потоа ќе ги лакираме. Покрај тоа, што се однесува до металните прстени, ќе нанесеме боја против 'рѓа.

Бурињата се претворија во седишта во домаќинството

Откако ќе се исуши лакот, ќе продолжиме со извршување на буре седиште. За да го направите ова, ќе исечеме кружен лист дебел околу 2 см и со ист дијаметар како цевката, така што ќе се вклопи целосно. Во главниот извор, тоа означува дека краевите се залепени и запечатени со тубилони, така што се вклопува, сепак, би го оставила лабава за да може да го подигнеме седиштето кога сакаме и да чуваме што било таму, како фиока.

Бурињата се претворија во седишта во домаќинството

Конечно, ние би украсете ги бурињата. За ова, техниката декупаж е избрана за да ги импресионира овие цртежи со рустикален стил на theидовите на бурињата. Од друга страна, ќе го покриеме седиштето со основа од пена и ткаенина.

Повеќе информации - Декупаж: како да украсите книга со цвеќиња

Извор - Лесно направи сам


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.