Силните магнети држат сè за фрижидерот.

Силни магнети Здраво на сите. Како дома, имаме три мали фрижидерот е секогаш полн со хартии, цртежи, состаноци за лекар, училишни трудови итн. И иако фрижидерот е голем не може да ги стави сите видливи уметнички дела одеднаш, па решив да ставам сите цртежи заедно на едната страна и наизменично цртање секој ден и така сите се задоволни.

Но, налетав на пречката што скоро сите магнетите што ги имавме во фрижидерот не држеаИли се лизнаа на земја, или паднаа директно надолу.

Затоа тргнав да барам некои јаки магнети за мојот фрижидер. Сакав да бидат убави додека се силни и ова е она што денес ќе ве научам.

Како да направите силни и убави магнети да држат сè за фрижидерот.

Материјали за правење силни и убави магнети

 • Магнети, во мојот случај круг со силно или екстра силно држење.
 • Тркалезни стаклени кабохони со ист дијаметар како и магнетите.
 • Слики или трудови што сакаме да ги користиме за украсување на силните магнети.
 • Безбоен лепак за контакт.
 • Ножици

Постапка

Одлучив за некои силни кружни магнети, тие се со дијаметар од 1,9 сантиметри и имаат висина од 0,3 сантиметри. Ги зедов и нерѓосувачки за да им дадам поголема издржливост, ги купив во продавница специјализирана за материјали за занаети, може да прашате и ќе ве советуваат за магнети и нивната сила на задржување, Јас исто така го купив кабокони Сакав да користам, со ист дијаметар и изработени од про transparentирно стакло.

Како што ќе видите во моите други упатства, тие се голем fanубител на куклите Горјус и дека сакав да гисилни раце со слики од овие кукли, така што она што го направив беше да направам монтажа во Фото Магазин со слики што најмногу ми се допаѓаа, а потоа и на Печатев на фото-хартија така што тие беа поквалитетни.

Кога ги имав сликите кабохоните и силните магнети следното нешто беше да ги монтираме. И јас го сторив тоа. Прво Ја исеков сликата и ја залепив на магнетот со лепак за брзо сушење и кога беше сув залепев врвот кабохон. Ви препорачувам да користите а лепак со четка на овој начин ќе ви биде полесно да лепите, а исто така и отколку при лепење на кабохон нежно притиснете за да не останат меурчиња и сликата изгледа добро.

Паметно! Веќе имаме монтирани силни магнети и можеме украсете го нашиот фрижидер и држете планина од хартии и цртежи.

Се надевам дека ви се допадна и го послужи ова упатство и дека сте направиле свои силни магнети за украсување на вашиот фрижидер или за давање подароци. Тие исто така може да се стават на метални површини како полици или решетки за палта и исто така изгледаат убаво. Силни магнети

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.