Скелет за Ноќта на вештерките со картонски плочи

Скелет со садови за Ноќта на вештерките

За нешто повеќе од една недела ќе ја имаме најочекуваната забава за деца и млади, Ноќ на вештерките, каде што сите ќе се облечеме да шетаме по улиците и куќите на соседите за да ги прашаме слатки во замена да не им дадам добра страв.

На денешен ден ви претставуваме многу забавен занает во кој децата можат да учествуваат со цел да украсете го домот според овој празник. Со овој скелет сигурно ќе ги исплашите сите пред вратата од вашата куќа.

Материјали

 • Картонски плочи.
 • Молив.
 • Ножици
 • Игла.
 • Бела нишка.
 • Црн маркер.

Proceso

Прво на сите Ние ќе нацртаме на секоја плоча со молив обликот на секоја коска на нашето тело со цел да го комплетираме нашиот скелет.

Потоа ќе сечеме Сите многу внимателно за да не трошиме толку многу јадења, мора да бидете сигурни колку парчиња има. За овој скелет има 12 парчиња коски.

Потоа, на други плочи или на листови хартија исто така можете да направите два пара раце и нозе така што нашата кукла за Ноќта на вештерките е.

Конечно, ќе го формираме скелетот на рамна површина и ќе одиме шиење на секое парче Покрај тоа, со црниот маркер ќе го направиме лицето на нашата кукла и ќе зашиеме парче конец на главата за да можеме да го обесиме.

ЗАБЕЛЕШКА

Како што можете да видите во слики Постојат две дупки пред шиењето, а тоа е дека ги направив дупките пред да ги шијам и не ми помогна многу од кога се помина конецот затоа што беа преголеми. Затоа ве советувам да им се придружите со едноставно шиење малку по малку.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.