Слатки бонбони за давање на Денот на вineубените

Во ова упатство ви покажувам како да направите некои слатки задоволства да ги дадете на Денот на в Valentубените o Денот на вљубените.

Тие се многу лесен за правење и со супер оригинален конечен резултат. Што повеќе Ви покажувам трик за да можете да правите онолку колку што сакате!

Материјали:

 • Хартија за завиткување.
 • Фолио.
 • Обоена хартија за налепници. Во овој случај ќе го искористиме во црвена боја.
 • Ножици
 • Молив.
 • Машина за шиење. (може да се замени со лепак).
 • Црн маркер.
 • Бонбони.
 • Пин

Процес:

 • Направете го вашиот образец за срце. За ова користев стакло и молив, обележете го цртежот како што се гледа на сликата и потоа исечете го со ножици. Направете ја во големината што сакате да ја собере вашата бонбона. Ако преферираш, можеш да го симнеш од Интернет и да го печатиш.
 • Преклопете ја хартијата за завиткување, неколку пати, од големината на вашиот образец. ( Со ова трик ќе имате неколку исечени одеднаш и ќе биде побрзо).

 • Обележете го срцето и исечете после држејќи се добро.
 • Поминете бод околу контурата на срцето, оставајќи простор за подоцна да може да се воведат бонбоните.
  • Ако немате машина за шиење, можете да нанесете течен лепак околу контурата, да почекате да се исуши и да направите лажен бод со црвен маркер околу срцето.

 • Прилагодете ја слаткарницата, кратко црвени срца на леплива хартија и на црвените срца напишете го името на примателот со убави букви.
 • Залепете ги овие на бонбоните, од едната страна на срцето.
 • Вметнете ги бонбоните и затворете ги со друг бод.

 • Направете ги сите чекори во серија, повторувајќи онолку пати колку што сакате да направите слатки, така ќе биде полесно и побрзо да се направи.
 • Ова е резултатот, различна и забавна слатка што можете да го прилагодите на вашиот вкус со промена на материјали и добивање на сопствен дизајн. Ве охрабрувам да го сторите тоа!

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.