Слика со обесено срце да се направи со деца

Овој занает е многу едноставен и многу брз за да се направи, па децата ќе сакаат да го прават тоа и да го гледаат резултатот. Може да биде идеално како подарок, да ја украсите вашата спална соба или дом или едноставно заради илузијата да го сторите тоа.

Не пропуштајте како да го направите тоа, затоа што ако децата не сакаат да го сторат тоа ... изгледа толку убаво, што вие ќе посакате да го сторите тоа!

Материјали

За изработка на занаетот ќе ви бидат потребни следниве материјали:

 • 4 поло стапови со иста боја
 • 1 парче жица должина на стапчето на столбот
 • 1 парче црвена или обоена залиха на картон со сјај
 • Бел лепак
 • Цело

Како се прави занаетчиството

Како ќе проверите наскоро, тоа е многу лесен занает. Прво треба да ги имате сите материјали при рака. Земете ги 4 стаповите за поло и ставете ги како квадрат како што гледате на сликите. Треба само ставете малку лепак во секој агол и залепете ги соодветните стапчиња за мраз.

Откако ќе се залепат и создадете квадрат на плоштад, земете го парчето јаже и залепете го на средина на плоштадот, како што можете да видите на сликите. Така што е добро прицврстено, можете да ставите парче лента за да го залепите на сликата. Откако ќе го имате, Исечете го срцето до големината што ја сакате и залепете ја на конецот.

Ставете го на средина на јажето повеќе или помалку за да биде добро избалансиран. Ставете го со малку жар како што гледате на сликата, така што, ако еден ден сакате да го промените декоративниот мотив, лесно да го сторите тоа. Сликата веќе ќе ја имате со обесено срце!

Тој е многу убав и можете да го користите за украсување на делот од вашиот дом што го претпочитате. Haveе изгледаше одлично за вас и децата навистина ќе уживаа да го прават овој лесен и убав занает.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.