Како да направите хартиена цветна кутија за украсување на вашата соба

Хартиени цвеќиња Тие се еден од најкористените елементи во занаетчиството и албуми за украсување албуми, картички, кутии, итн. Во овој пост ќе ве научам како да направите мала слика за украсување на вашата соба и дајте му елегантен шмек.

Материјали за изработка на сликарство со цветни хартија

 • Акварел хартија или картон
 • Акварели
 • Четка и вода
 • Умира и умира машина за сечење
 • Лепак
 • Парче картон или дрво
 • Зелени картони
 • Перфоратори од хартија или ева гума
 • Фелт база и акокадор

Постапка за изработка на хартиена цветна табела

 • За да започнете ви треба парче акварел хартија и обоени акварелиДа, што и да имате дома работи.
 • Навлажнете ја хартијата со вода и четка за да може бојата подобро да се зафати.
 • Дајте мали потези со светлосен тон (одбрав розова боја) и потоа додадете други со потемна боја.
 • Ако сакате можете да му дадете допир на светло со жолто.

 • За да се направи побрз процесот Можете да ја исушите хартијата со топлински пиштол или фен за коса.
 • Откако ќе се исуши тотално, ќе направам некои цвеќиња користејќи ги овие мравја и мојата машина за сечење матрици.
 • Ако ја немате оваа машина, можете да користите цветни удирања од различна големина или да ги исечете со помош на интернет-образец.

 • Јас исто така ќе ја исечам оваа спирала со оваа смрт центарот на цветот.
 • Откако направивме сè, ги имаме 4-те цвеќиња и центарот.
 • За да ги обликувам цвеќињата, ќе користам основа или гума од метал и метален слој.
 • Applyingе вршам притисок во кругови за секое венчелистче додека не испакне цветот.
 • Willе го сторам истото со сите други и ќе го навивам жолтото парче лепејќи го крајот за да не се отвори.

 • Монтирање на цвеќето Тоа е многу едноставно, само треба да ги залепите парчињата од највисоко до најниско пресекување на ливчињата за да биде поубаво.
 • На крајот, ќе го залепам жолтото парче во центарот.

 • Цветовите може да се направат во бои што најмногу ви се допаѓаат.
 • Тогаш ќе направам некои лисја и стебла со овие умирања и залиха на зелен картон.
 • И сега доаѓа собранието на рамката, основата ќе биде дрвена табла што ја имав дома, но можете да користите што и да имате.

 • Beе комбинирам различни цвеќиња, лисја и стебла.
 • Конечниот допир ќе биде даден две пеперутки што сум го направил со удар со дупки.

 • Запомнете дека можете да ја направите комбинацијата што најмногу ви се допаѓа.

И веќе ја завршивме нашата мала слика со овие прекрасни цвеќиња од хартија.

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)