Карта со слонови со срца што треба да се подарат на Денот на вineубените

Здраво на сите. Продолжуваме со занаетите на Сан Валентин и денот на loveубовта и пријателството и овој пат ќе ве научам како да го направите ова картичка со слон што носи балони со срца.

Материјали за изработка на картичката за слонови

 • Картони во боја
 • Украсена или хартија за книги
 • Тијарес
 • Лепак стап
 • Постојани маркери
 • Обоена ева гума
 • Ева гумени удари
 • Молив и гума за бришење

Постапка за изработка на картичката слон

 • За почеток, ни треба А. хартија со шари како оние што се користат за албуми или оригамил. Руднички мерки 15 х 15 см.
 • Оди цртање лслонова силуета како што правам на фотографиите. Прво, нацртајте го стеблото, а потоа лак што ќе биде од страната на слонот. Завршете со шепите и спојувајќи се со линиите за да ја имате целосната силуета на слонот.
 • Исечете го ова парче многу внимателно.

 • За да се формира окото Useе користам црна и бела гума од пена и ќе направам два круга со удари во кругот. Stickе ја залепам црната на белата и окото ќе биде подготвено. Потоа ќе го залепам на лицето на слонот.

 • Со парче мазен розов картон ќе формирам увоПодоцна ќе го залепам на слонот.

 • Со фин маркер, ќе го направам тоа трепки за очи на слонот.
 • Сега Foldе преклопам голем картон 24 х 32 см на половина да го имаме скелетот на нашата работа.
 • Stickе го лепам слонот над картата и со црн маркер ќе нацртам контуратаили да се направи повеќе дефинирано.
 • Сега, ќе ги повлечам линиите што ќе бидат жиците на балоните.
 • Со машината за дупчење коразони Goingе користам исечоци од други работни места и ќе ги ставам на крајот од секоја низа за да имитирам балони.
 • За да ја завршам картичката, ќе направам напиши ја фразата „Те сакам“ со златен маркер.

И така, ја завршивме оваа лесна и оригинална картичка за Денот на вineубените.

Ако сакате друг модел, ве оставам тука овој, кој сигурно ќе го обожавате. Се гледаме на следната идеја. Чао!

картичка за вalentубените


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.