Слон со ролни за тоалетна хартија #yomequedoencasa

Здраво на сите! Во денешниот занает ќе направиме слон со ролни тоалетна хартијаТоа е многу лесно да се направи и затоа е одлично да се направи со најмалите во куќата.

Дали сакате да знаете како можете да го направите тоа?

Материјали што ќе ни требаат за да го направиме нашиот слон

 • Две картони ролни за тоалетна хартија, можете да користите и една кујна хартија исечена на половина за да добиете две цевки.
 • Црн маркер
 • Очи на занаети (опционално) ако немате, можете да ги насликате очите со обележувачот
 • Тијарес
 • Лепак

Рацете на занает

 1. Првиот чекор е исечете еден од картоните на половина за да го отворите и да има картонска површина на која може да се направат елементите на слонот.

 1. Во овој картон ќе одиме нацртај две уши, на кој ќе нацртаме размавта за да можеме подоцна да ги платиме. И, исто така, рог.
 2. Ние ги отсекуваме сите елементи и ги резервираме.

 1. Ја земаме другата ролна од картон и одиме исечете четири квадрати на едниот крај за да ги формирате нозете на нашиот слон.

 1. Ние ги преклопуваме клапите на ушите и трупот и ги лепиме на телото на висина што ја сакаме. Добро притискаме за да се осигураме дека тие ќе се држат и чекаме малку пред да продолжиме да спречуваме да падне она што сме го залепиле. Можете исто така да го направите следниот чекор прво, а потоа да ги залепите ушите и трупот, кое и да е поудобно за вас.
 2. Само што замина стави лице на нашиот слон, За ова ќе го користиме маркерот и, ако имате и сакате да ги користите, очи за занаети. Облечи голема насмевка.

И подготвени! Ние веќе го направивме нашиот слон, ако претпочитате можете да го обоите во бои, да ставите уште некој украс како капа ... што и да помислите.

Се надевам дека ќе се расположите и ќе го направите овој занает. И запомнете, овие денови останете дома.

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.