Смешна вилинка направена со алишта

Кој вели дека играчка не може да се направи со едноставна алишта? Забавата е загарантирана со овој занает што може лесно да се направи, а покрај малку материјали, ќе ви треба малку време да го завршите. Идеално е да се прави со деца, иако се должи на употребата на лепак и мали делови, идеално надзор на возрасните.

Следно, ќе објасниме како да го направите овој занает за да можете брзо и лесно да го правите со вашите деца. Може да играте трки со вилински коњчиња!

Materialsе ви требаат материјали

 • Обоени маркери
 • Движечки очи
 • 1 дрвена алишта
 • 2 сини (или насликани сини) стапчиња за поло
 • 1 стап за лепило

Како се прави занаетчиството

Прво ќе мора да ги земете маркерите за да го насликате телото на она што ќе биде вилинско коњче. Избравме три нијанси на зелена боја.

Потоа земете лепак и залепете ги крилјата на клипот, како што гледате на сликата. Една над друга правејќи X форма хоризонтално. Ставете лепак прво на клипот за да го залепите првото крило и потоа ставете го на средина на крилото за да го залепите и ставете еден врз друг.

Потоа земете пар подвижни очи и лепете ги на крајот од алиштата како очи на вилинско и ќе има вилинка од најсмешните за децата да си играат или да го стават како украс во која било просторија од вашиот дом.

Како што можете да видите, тоа е многу едноставен занает, што тешко ви требаат материјали и дека вашите деца ќе уживаат во тоа, бидејќи ќе имаат успешен резултат со малку напор.

Боите на вилинско коњче можат да бидат бесплатни, Овие ги избравме затоа што тие се оние кои најдобро одговараат на боите на природата.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.