Смешна чанта направена со пластични шишиња

Чанта со пластични шишиња

Денот на луд се случи, но еј, не значи дека е овој празник дај убав детал на мама за неговиот роденден или затоа што ни се допаѓа. Покрај тоа, овој толку смешен занает, можете да го направите и за кој било подарок од вашиот специјален пријател.

El reciclaje е нешто многу важно денес, затоа мора да ја оставите вашата фантазија да лета и да размислите како можеме повторно да ги користиме работите што секогаш ги користиме секој ден. Рециклирањето е многу добро за децата, бидејќи поттикнува повторна употреба на сè.

Овој занает е многу практичен за децата татковците го прават тоа со децатаНа овој начин, можете да го дадете на мама или вашата учителка.

Постојат два начина да се направи тоа, иако основни материјали тие се исти. Сега одлучувате кој ви се допаѓа најмногу и кој зазема најмалку време.

Материјали

Идеја 1:

 • 2 пластични шишиња.
 • 1 патент.
 • Машина за шиење.
 • Нишка за шиење.

Идеја 2:

 • 2 пластични шишиња.
 • Патент.
 • Лепак

Proceso

Овој занает за правење чанта е многу лесно И, не треба премногу работа, само треба да ја изберете идејата што најмногу ви се допаѓа и што ја отежнува вашата работа за да направите убав детал за мама.

Прво на сите ќе го исечеме дното на шишињата од пластика со ножици. Двајцата треба да бидат симетрични така што патентот добро ќе се вклопи подоцна. Висината ќе зависи од алатката што ќе и ја даде сопственикот, доволно е само подигнување на мерката.

Чанта со пластични шишиња

Потоа, ќе залепиме со контактен лепак (идеја 2) патент од двете страни од шишињата, веднаш внатре, добро притискајќи ги и оставајќи ги да се исушат. Од друга страна, ако сакате повеќе макотрпен резултат, можете да го зашиете патентот од двете страни (идеја 1).

Чанта со пластични шишиња

Конечно, можете да изведувате мали украси поседувајте или купувајте смешни налепници и лепете ги каде сакате. Бидете сигурни дека бојата е омилена на мама, така што подарокот е успешен.

Чанта со пластични шишиња

Повеќе информации - Паричник-чанта со фотографии или стрип-страници

Извор - Занаети во вашиот живот, Лесни занаети


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.