Смешни карневалски очила

Карневалска маска

На крајот на овој месец, ќе почнеме да уживаме во нашата драга Карневалот. Оваа забава, која се смета за национален празник, е многу забавна бидејќи сите се облекуваат. На niños Тие се оние во кои уживаат најмногу, затоа ги предложивме овие забавни карневалски очила толку едноставни.

Покрај тоа, некои луѓе, вклучително и јас, исто така уживаат во добри песни на карневалот, каде што секој автор го изострува моливчето за да направи иронијата и критиката да биде чекан за денешните околности и да стави повеќе од едно на нивно место.

Материјали

 • Црн картон.
 • 1 мал контејнер со јогурт.
 • Ножици
 • Лепак
 • Starвездени гомети.
 • Ревност.

Proceso

 1. Измијте и исушете контејнерот со јогурт.
 2. Исечете два квадрати од црн картон.
 3. Направи два квадрати внатре од овие двајца.
 4. трим две долги ленти од картон црно и направете закривена форма на едниот крај, за да може да се постави на ушите.
 5. На крај, исечете помала лента, така што ќе се држи на носот. Во неа ќе го залепиме контејнерот јогурт.

Повеќе информации - Занаети за деца: свинческа маска


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.