Смешни карти во форма на пол за лето

картичката Поло

Занаетот што го имаме подолу е многу едноставен занает за правење и што е идеално да се прави со деца сега во текот на летото. Е ви требаат малку материјали и што е најдобро, децата ќе си поминат убаво. Картите може да се користат за многу работи, на пример: за покани за роденден, за член на семејство, да напишат нешто убаво, само за забава да ги направите ...

Ако сакате да го правите овој занает со деца, идеално е да имаат над 5 години за да имаат добра употреба на ножици и добра употреба на лепак. Што повеќе, Кога и да правите занаети со деца, тие мора да бидат надгледувани за да избегнете секаков вид несреќа.

Материјали

материјал за картички

 • 1 стапче за пука (во боја или боја на дрво за да ги насликате како опција)
 • 1 стап за лепило
 • 1 ножици
 • Обоени обележувачи или пенкала за да ја напишете картичката
 • Обоени моливи
 • 1 молив
 • 1 картон или хартија во боја (да се избере тоналитет)

Како се прави занаетот?

Тоа е многу едноставно и ќе ви го објасниме чекор по чекор.

 1. Хартијата или картонот се преклопуваат на половина и се прави обликот на сладоледот како што гледате на сликата.
 2. Се сече така што има два дела споени во центарот.
 3. Направете залак горе десно од картичката.
 4. Напишете ја картичката внатре.
 5. Насликајте го капакот на картичката како сакате, идеално изгледа како сладолед.
 6. Лепак стапче за поло зад картата.

Ако ви требаат повеќе од една картичка за покана, само направете ги. Haveе мора да ја земете предвид количината што ќе ви треба за да го зголемите материјалот, на пример, ако има 20 карти, ќе ви требаат 20 картички или обоени хартии и стапови.

картичката Поло

Можете да ги направите сите исти или различни, вие изберете! Нека доминира вашата креативност!


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.