Смешни лолички стапчиња за Ноќта на вештерките

Ако сакате брз и лесен занает да го правите со деца, овие стапови за поло се совршена опција за вас. Овој занает е совршен да се прави со мали деца поради едноставноста што ја претставува. Исто така, ако немате многу материјали ниту имате време да направите големи занаети, па не двоумете се да ја имате предвид оваа идеја.

Не пропуштајте како да го направите затоа што ќе сфатите колку е едноставно и децата ќе си поминат убаво додека уживаат да го прават својот занает.

Потребни материјали

 • 3 поло стапчиња: зелена, жолта или бела и портокалова
 • Бела нишка или јаже
 • Движечки очи
 • Лепак
 • Цело
 • Тијарес
 • Црн маркер

Како се прави занаетчиството

За да го направите занаетот, ќе треба да го направите секој столб одделно. На пример, можете да започнете со правење на зелено зомби. За да го направите ова, тоа е едноставно како цртање на устата, косата и лепење на подвижните очи.. И ќе го имате подготвено.

Во вториот пол, на пример, можете да изберете портокалова боја, за да го направите лицето на тиква достојна за Ноќта на вештерките. Треба само да го земете црниот маркер и да нацртате лице како ова што го гледате на сликата.

Последниот пол ќе биде мумијата и исто така е едноставен за правење. Прво ќе мора да ја исечете белата низа или низата потребни за да го завиткате стапот од столбот. За безбедно да ја држите низата или низата, исечете ја низата и ставете го крајот зад стапот и залепете го со парче лента. Потоа опкружете ја мумијата со јажето. Откако ќе го имате, залепете ги подвижните очи, и ќе го имате подготвено!

На овој начин, можете да имате подготвен многу едноставен занает, идеален за украсување маса за Ноќта на вештерките или која било соба во вашиот дом. Ова се само три идеи, но можете да направите повеќе!


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.