Смешни обележувачи од хартија

Овој обележувач е многу посебен и ќе ви помогне да знаете зошто дел од книгата што сте ја читале без да ја расипете книгата. Тој е идеален занает за деца од која било возраст, бидејќи не бара лепење или сечење. Со некои основни поими за оригами и следење на некои мали упатства, тоа ќе биде многу едноставно.

Може да биде и идеален занает за подароци за лице кое сака да чита книги и во моментов нема обележувачи. Не пропуштајте го овој лесен занает, идеален за деца.

Што ти треба за занаетчиството

DAV

  • 1 обоена хартија
  • Обоени маркери

Како се прави занаетчиството

Изведувањето на овој занает е многу лесно, само треба да ги следите чекорите. Преклопете ја хартијата следејќи го редоследот на сликите што ги гледате подолу. Откако ќе го преклопите како што се појавува, земете ги обележувачите во боја и насликајте смешно лице за да биде поубаво.

Големината на обележувачот ќе зависи од големината на книгата, но со нормална големина на хартија DIN-A4 е повеќе од доволно. Getе добиете стандардна големина што ќе биде совршено да ја ставите во книги од која било големина, од сандаци.

Иако за помалите книги може да биде преголем и затоа занаетот треба да биде со помала хартија. Ако одлучите да го направите занаетот со помала хартија, тогаш, ќе треба да ги следите истите чекори, ќе го имате истиот резултат, но во помала големина, вие изберете!

Како што видовте, тоа е многу лесен занает, не ви одзема 5 минути и ќе имате забавна и многу убава обележувач. Можете да направите обележувачи колку што сакате, бидејќи да бидете идеални за подароци, Тоа ќе биде многу успешен детал за loversубителите на книгата.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.