Смешни очи со гума ЕВА

Овие очи се одлична забава да се прават со деца, бидејќи потоа може да се користат за играње и уживање во забавна сесија на игри. Тие можат да се користат за правење лица, за играње да се биде некој друг, итн. Опциите се многу и разновидни, но она што навистина е важно е децата да уживаат во овој занает затоа што е толку едноставен.

Следно ќе видите како со малку материјали ќе добиете многу забавен занает. Тие се смешни гумени очи и се прават брзо.

Што ти треба за занаетчиството

 • 3 листови ева гума (боја на месо, црно-бело)
 • Тијарес
 • Тркалезни поло стапови
 • Лента или лепак за миење
 • Специјален лепак за ева гума

Што да правам за занаетчиството

Изработката на овој занает е навистина лесна, она што прво ви треба е да ги нацртате формите на секој дел од окото со молив како што гледате на сликата. Откако ќе го нацртате, ќе мора да ги исечете и да знаете кој дел одговара на секое место во окото. Откако ќе го разберете јасно, ќе треба да ги залепите само со специјален лепак од гума ева.

Откако ќе ги залепите очите со специјалниот лепак од гума ева и ќе се исуши, земете стапчиња за лепчиња и залепете ги зад очите за да бидат добро фиксирани со стапот. Можете да користите лента за перење или бел лепак, да изберете форма што ве интересира најмногу за да биде добро прицврстена.

Откако ќе го завршите, веќе можете да уживате во очите да играте игри како семејство! Како што видовте, тоа е многу едноставен занает, многу лесен за правење со деца.

Тие едноставно мора да имаат доволно моторни вештини за да можат да цртаат, сечат и лепат.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.