Смешни пластични шишиња

Смешни пластични шишиња

El рециклирањето е многу важно Во овие времиња, бидејќи планетата се троши повеќе секој ден, а природните ресурси што животот ни ги дава, се скудни. Мора да бидеме свесни за ова и да ги всадиме најмалите.

И, каков начин да се промовира рециклирање отколку да се прави занаети смешно како ова. Пластични шишиња од големите претворени во мали чудовишта што јадат приклучоци, со цел исто така да можат да им помагаат на децата кои имаат потреба од овие приклучоци. 

Материјали

 • Пластични шишиња од карафе.
 • Картон во боја.
 • Акрилна или темперо црвена боја.
 • Секач или ножици.
 • Лепак
 • Молив и гума за бришење.

Proceso

 1. Проследете ја контурата на рацете и малку кукла на обоените картички.
 2. Нацртајте две очи огромни во бело и две помали во црно.
 3. Направете отворање во шишето, што ќе биде устата.
 4. Насликајте го прегледот на устата со црвена боја и нека се исуши.
 5. Исечете ги рацете и очите.
 6. Вметни рацете и очите кон нашите смешни шишиња.

Повеќе информации - Декорација за Ноќта на вештерките, духовите осветлени со пластични шишиња

Извор - Занаети за деца


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

2 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Лаиди Ауденија Касерес Кул dijo

  ma facinan сите овие идеи

 2.   Лорен валдивиезо dijo

  Одлична работа ги сакам сите ваши занаети