Снежен туш со памучни топчиња

Овој занает е многу едноставен и може да биде многу забавен за зимските месеци. Станува збор за правење туш снег со памучни топчиња. Willе објасниме како да го сториме тоа, но подоцна можете да го направите со количината на памучен снег во зависност од димензиите на вашиот прозорец.

Овој занает е идеален да се прави со деца над 6 години затоа што со доволно упатства можат да го сторат тоа независно, иако ако сакате да го направите со помали деца ќе им треба ваш надзор. Тоа е занает на кој му требаат малку материјали.

Што ти треба за овој занает

  • Бело јаже или риболов линија
  • Памук
  • Село или пиштол за лепило
  • Тијарес

Како се прави занаетчиството

Како што можете да видите, тоа е многу едноставно. Прво ќе треба да исечете јаже колку што ви треба за да можете да покриете цел прозорец со снегот што ќе го создадете. Измерете го прозорецот и потоа исечете ги лентите до големината што ви треба. Откако ќе ги имате сите ленти, започнете со кастрење на памук во кружни форми.

Овие тркалезни форми ќе треба да бидат залепени на начинот на кој гледате на сликата на јажето, така што ќе има ефект дека паѓа снег. Можете да го направите со силиконски пиштол за полесно или со лента, на кој начин го сторивме тоа за да биде уште полесно.

Потоа, само треба да ја залепите секоја лента снег што сте ја направиле на врвот на прозорецот. Направивме демонстрација, но ќе мора да направите онолку ленти колку што ви требаат за прозорецот да биде покриен со памучни ленти. Ефектот ќе биде многу зимски и ќе изгледа одлично. Тоа е занает што го сакаат децата и тие исто така ќе уживаат да го прават тоа, а потоа гледаат како се става, на пример, во нивниот прозорец.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.