Снешко со шнола

Здраво на сите! Со доаѓањето на зимата, кој подобар начин да направите занаети што ве потсетуваат на снег? Затоа ние ќе Направете снешко со штипки за облека. Тоа е многу едноставен и брз занает за правење.

Дали сакате да знаете како можете да го направите тоа?

Материјали што ќе ни требаат за да го направиме нашиот снежен човек со шнола

 • Дрвена алишта, може да биде изработена од обоено дрво и со тоа би го избегнале чекорот на сликање.
 • Белата боја, дури и белиот лак работи, така што скоро секоја боја што ќе ја имате дома ќе ја направи.
 • Црн маркер за детали.
 • Двобојно предиво, едно за носот и едно за шалот.
 • Ножици
 • Лепак

Рацете на занает

 1. Првиот чекор е насликајте го целиот дебеломер во бело. Овој чекор нема да биде неопходен ако дебеломерот е веќе насликан. Letе оставиме стегачот целосно да се исуши пред да продолжиме.

 1. Сега останува само да ги ставиме деталите. За тоа ќе залепиме топче волна како нос. Можеме да ставиме и мал конус направен од портокалов или црвен картон како нос, како морков.
 2. Ние сликаме со обележано две очи и неколку копчиња на дното на дебеломер. Може да биде цела црна или копчиња од друга боја.
 3. Да се ​​стави крај се врзуваме таму каде што вратот би одел уште едно парче волна како шал. Така што е добро фиксирано, можеме да ставиме точка на лепак веднаш под местото каде што ќе го врземе јазолот.

И подготвени! Ние веќе го направивме нашиот снешко со штитник за облека. Можете да направите различни модели на снежни луѓе и да ги користите како украс на дрвото, во завеси, на јажиња со фотографии или што и да помислите, има многу опции.

Се надевам дека ќе се расположите и ќе го направите овој занает.

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.