Персонализиран постер со ева гума

Занаетот што ќе ви го кажеме денес е идеален за деца бидејќи е персонализиран знак ева гума што можат да го стават, на пример, на вратата од вашата спална соба или како украс во вашата соба. Тоа е многу лесно, иако ако децата се мали (помалку од 8 години) ќе им треба вашата помош за да го сторите тоа.

Не пропуштајте ги чекорите што треба да ги следите бидејќи ќе сфатите колку е едноставно и колку е добро откако ќе заврши. Децата навистина ќе уживаат во добро завршената работа.

Materialsе ви требаат материјали

 • 2 листови ева гума во боја за избор
 • Тијарес
 • Специјален лепак за ева гума
 • Молив
 • Гома
 • Самолепливи starsвезди (по избор)

Како се прави занаетчиството

За да го направите занаетот, прво мора да ја исечете големината на постерот што сакате да го направите, а врз основа на оваа големина направете ги буквите во друга боја на ева гума. Избравме црвена за буквите и светло зелена за позадината на буквите. Нацртајте ги буквите и откако ќе ги имате, исечете ги.

Кога ќе ги исечете буквите, залепете ги со специјалниот лепак гума ева на персонализираниот постер за да бидат добро порамнети.

Откако ќе ги залепите сите, ако сакате да додадете повеќе детали и тоа е поперсонализирано, имате можност да додадете уште некој декоративен елемент. Се одлучивме за самолепливи feltвезди од филц, иако може да изберете ева гума или други елементи што сакате да ги додадете, за кои мислите дека ќе изгледаат добро со персонализираниот постер што го правите.

Дали сте виделе колку е едноставно? За неколку минути можете да го имате овој персонализиран постер за децата да можат да работат на своето име и нивната автономија. Откако ќе завршите, ќе треба да размислите само за местото каде што сакате да биде добро обесено!


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.