Спојка направена со таблета

куплунгот Здраво драги пријатели на CraftsON! Веќе сме во последниот дел од летото и иако топлината завршува, сепак навистина сакаме да носиме светли бои во овие сончеви денови што сè уште ги имаме.

Така денес Ние предлагаме да ве направиме а куплунгот на најлесен начин можете да замислите. Идеално за секоја ситуација, од вечера до прошетка на плажа на зајдисонце.

материјал

  1. Индивидуален чаршав. 
  2. Пиштол за запечатување на топлина и лепак за запечатување на топлина.
  3. Орнамент да се стави на реверот.

Proceso

c3 (копија)

Willе започнеме со избор на ткаенина што ја сакаме за нашата спојка. Во денешно време тие прават табли со бесконечен број материјали, форми и бои, па ако претпочитате спојката да биде со друга форма, боја или текстура, нема да ви биде тешко да ја пронајдете.

Избравме правоаголен, зелен плакем направен од груба пластика и дијаманти. Идеална боја за ова лето.

c1 (копија)

Ние ќе го свиткаме таблетот во три еднакви делови. Ние ќе ги обележиме со молив или едноставно ќе задржиме една од наборите за да ја закачиме со пиштолот за запечатување на топлина.

Да се ​​направи оваа спојка, ги залепивме двата краја одвнатре и за неколку секунди се поправи.

куплунгот

Конечно, поставивме украс (во овој случај лубеница) како дополнување за да се даде пооригинален допир на спојката основни

Како и секогаш, се надеваме дека ви се допадна, и ако е така, споделете, дајте слично и прочитајте нè на следната самодоверба

До следната самодоверба!

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.