Срцева честитка за Денот на вineубените

Овој занает е идеален да се прави со мали деца. Тоа е едноставен занает што ќе ви овозможи да направите лесна и убава честитка за Валентин. Фантастичен детал е ако вашето малечко сака да подари подарок на некој посебен. Е ви требаат само неколку минути и ако вашето дете е над 6 години, со соодветни упатства може да го стори тоа само ако сака.

Следно, ќе ви објасниме кои се материјалите што ви се потребни и кои се лесните чекори што треба да ги следите за да го добиете вашиот занает.

Materialsе ви требаат материјали

 • 1 столб со рамен столб
 • 1 лист картон со црвен сјај
 • 1 лист хартија во боја (ДИНА-4)
 • 1 шише кола
 • 1 стап за лепило
 • 1 маркер во боја
 • 1 молив
 • 1 ножици

Како се прави занаетчиството

За да го направите овој занает, Прво ќе мора да направите срце од картонскиот лист со црвен сјај и да го исечете. Потоа продолжете да го сторите истото на листот хартија во боја, но големината на срцето треба да биде нешто помала. Откако ќе стигнете до оваа точка, исечете ги срцата.

Напишете убава фраза на листот хартија во боја. Земете го црвениот картонски лист и ставете малку бел лепак и залепете го црвеното срце. Откако ќе се залепи, земете го лепилото и залепете го обоеното хартиено срце на задната страна.

Easyе го подготвите лесниот занает на срцевата картичка на бандера за Денот на вineубените! Тоа е многу посебен детал што може да му се даде на некој посебен. Текстот ќе зависи од тоа што сакате да пренесете со оваа специјална картичка. Иако ако не сакате да го подарите, друга опција е да го направите за украсување на вашиот дом или спалната соба на вашите деца.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.