Срце со пост-свое

Овој занает е многу едноставен, но само затоа што е едноставен, не значи дека не е прекрасен. Можете да постигнете многу со овој занает, како изненадување на личноста што ја сакате најмногу на даден ден. Може да биде вашиот партнер, вашите деца, вашата мајка или татко, вашите браќа и сестри, близок пријател ... накратко, тоа е срце со пост-идеално, идеално за создавање на оние кои најмалку очекуваат, но кои имаат добро место во твоето срце

Идеален начин добро да го цените занаетот откако ќе заврши е да го ставите на огледало или на рамен wallид. Тоа е рамна врата исто така може да биде одлична идеја. Она што е пред сè важно е лицето кон кое е насочен занаетот, воопшто не очекувајте да го пронајдете овој детал, па затоа ќе биде големо изненадување.

Што ти треба за занаетчиството

  • 1 розова самолеплива под-подлога
  • 1 пенкало

Како да го направите срцето со пост-свое

Срцето со пост-е многу лесно да се направи, само треба да ја изберете подлогата за самолепливи пост-свои и да започнете да размислувате што сакате да ставите на секое од нив. Земете црно пенкало или боја што најмногу ја сакате и започнете да пишувате убави работи за саканата личност.

Haveе мора да имате онолку пост-свои колку што имате во вашето срце. Ако сакате, можете да ги изброите оние што се појавуваат на сликата за да добиете идеја за тоа колку ви требаат. Иако тоа ќе зависи од големината што ви треба повеќе или помалку.

Откако ќе ја напишете секоја убава работа на секоја од пост-нејзините, само треба да започнете да ја лепите на theидот, огледалото или површината што сте ја одбрале за да го направите изненадувањето. Откако ќе завршите Onlyе мора да уживате само во радоста што ќе ја добие таа посебна личност кога ќе видите толку скапоцени детали!


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.