Претворете ја чашата во држач за свеќи со лента за миење садови

стакло

Пред една година или неколку години, не се сеќавам многу добро, на касета лента. Но, како и со сè, тие излегоа од мода и сигурно им се случило на многумина и на многумина како мене и ги оставивте закопани во фиока или кутија чекајќи да станат најнова мода во занаетчиството.

Во овој пост, сакав да ги вратам старите ленти за миење за да направам многу едноставна и украсете очила за да ги трансформирате во држачи за свеќи. Лесно и фантастично упатство за правење со остатокот од семејството, ќе си поминете убаво и ќе можете да создадете бесконечен број геометриски цртежи што ќе украсат кој било агол од куќата. Што ако се уморите од нив? лесно, само треба да ја отстраните лентата за миење и да започнете одново.

материјал

  • Лента за миење во различни бои и дезени. 
  • Некои чаши. 
  • Неколку свеќи. 

Proceso

вазо1

 

Идејата што ви ја покажувам подолу за да направите А. свеќарник Тој е наједноставен, но истовремено ќе му даде топол воздух на, на пример, еден агол од нашата соба, кој немаше живот и видливост.

Takeе земеме А. стакло со оригинална формаВо овој случај, набавив чаша што е потесна на дното отколку на горниот дел и со мазна контура, бидејќи она што сакав беше да направам линии со лентата за миење садови. Откако ќе се избере стаклото, ќе го исчистиме добро со вода и сапун, а потоа ќе го исушиме за да не се навлажни лентата за миење.

Тогаш се што треба да сториме е исечете обоени ленти и ставете ги внимателно на стаклото за да биде што е можно мазно. Откако ќе завршиме со цртежот, ќе поставиме свеќа внатре и ќе го подготвиме држачот за свеќи.

вазо2

До следната самодоверба!


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.