Како да направите централно парче со рециклирање на стаклена тегла

ЦЕНТРОМЕСА

добро, Денес ви покажувам како да направите централно парче со рециклирање на стаклена тегла, во овој случај тоа е за украсување на табела со потпис, но може да се користи за повеќе работи како украсување на божиќната трпеза, промена на украсните детали за повеќе божиќни.

Тоа е многу едноставен занает и во само неколку чекори го решивме, подготвен да украси кој било агол од куќата.

Материјали:

 • Стаклена тегла.
 • Двострана лента.
 • Стринг.
 • Ножици
 • Свеќа
 • Картони.
 • Картон.
 • Arena.

Процес:

Во овој случај, стаклената тегла е многу голема, една од оние за конзерви, па центарот е голем, но може да се направи и со помала тегла и промена на големината на свеќата.

ЦЕНТРОМЕСА1

 • Првото нешто што ќе направиме е подгответе ја стаклената тегла, чистејќи го и отстранувајќи ги етикетите, за ова го воведуваме неколку минути во врела вода и веднаш ќе се исклучи.
 • Willе поставиме во горниот дел каде што капакот ќе се навртува двострана лента околу контурата.
 • Ние ќе го завиткаме јажето околу лентата така што ќе остане приврзан.

ЦЕНТРОМЕСА2

 • За украсувањето користев срца, можеме да ги исечеме со ножици или со коцка. Ние ги исекуваме срцата од картон и сив картон.
 • Лепиме срце на една од страните на сивиот картон, и ние го правиме истото со малиот.

ЦЕНТРОМЕСА3

 • Ние правиме јамка и на висина што ја сакаме ние го лепиме картонот на едниот крај на јажето.
 • Да го надополнам го лепиме другото картонско срце од другата страна. како што е наведено на сликата.

ЦЕНТРОМЕСА4

 • Ние го пресекуваме преостанатото јаже за добро да го завршиме срцето.
 • Со мастило за помош можеме да го направиме прегледот, ова е опционално.

ЦЕНТРОМЕСА5

За да го завршиме, ќе додадеме песок на дното на теглата, во мојот случај тоа беа неколку кварцни камчиња и ќе ја поставиме свеќата внатре за да го завршиме составот.

Се надевам дека ти се допадна и дека ќе го примените во пракса, а исто така ќе можете да го споделувате на вашите социјални мрежи, веќе знаете дека за какви било прашања, со задоволство ќе ви одговорам. Се гледаме на следниот занает !!!

 

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.