Чаша за заби за рециклирање стаклена тегла

Здраво на сите! Во овој занает ќе направиме убаво канистер за четки за заби со рециклирање на стаклен канистер. Тоа е многу лесно да се направи, ние рециклираме, а исто така и резултатот е одличен и можеме да го сториме тоа за да одговара на украсот на нашата бања.

Дали сакате да видите како да го направите тоа?

Материјали што ќе ни требаат за да го направиме садот за четки за заби

 • Стаклена тегла која не е многу широка и во висина е приближно како кристално стакло
 • Пиштол за топол лепак
 • Јаже
 • Лак за боја што најмногу ни се допаѓа или што одговара на бојата на нашата бања

Рацете на занает

 1. Прво на сите е исчистете ја стаклената тегла добро, отстранете ги етикетите и лепилата. Можеме да го рециклираме капакот или да го зачуваме за друг занает или повторно да го користиме во други конзерви ако 'рѓосаат капаците што одат со нив.
 2. Штом бродот е подготвен, ќе започнеме украсување со правење фигури на олеснување со врелиот силикон. Одлучив да го напишам зборот „бања“ и неколку реда, но можете да направите точки, да напишете друг збор или фраза, да направите решетка, итн. Што и да се случи.

 1. Оставете го жешкиот силикон темелно да се исуши претходно украсете ја декорацијата со лак за нокти внимавајќи да не го дамкате садот. Ако дамкаме дека ништо не се случи, чистиме со памукче или памукче и малку ацетон. Чекаме лакот добро да се исуши пред да продолжиме со занаетчиството.

 1. Можеме да го оставиме стаклото за четки за заби така, или можеме да продолжиме да го украсуваме за да завршиме давајќи му посебен шмек. Одиме завиткајте малку јаже околу вратот на бродот и правиме јамка.

И подготвени! Сега можеме да ја користиме чашата за да ги ставиме четките за заби.

Се надевам дека ќе се расположите и ќе го направите овој занает.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.