Поддршка за играње карти

Поддршка за играње карти

Овој држач за картички е совршен за децата да започнат со играта карти. Со оваа структура ќе им биде многу полесно да ги стават картичките во секој оддел и на тој начин да можат да имаат добар зафат и подобар преглед на сите нив. Можете да направите толку многу потпори за оние малечки што им е тешко да ги држат картите со рацете, за да можат да се концентрираат многу повеќе на играта.

Материјалите што ги користев се:

 • Прилично широко парче тврд картон
 • Црна чувствувана ткаенина, прилично големо парче
 • Clothолто чувствувано платно, мало парче
 • Сина чувствувана ткаенина, мало парче
 • Парче леплив филц од делот што може да го зафати филтот
 • Бела восочна боја за обележување
 • Ножици
 • Правило
 • Топол силиконски лепак со пиштол

Овој занает можете да го видите чекор по чекор на следното видео:

Прв чекор:

Во картонот што го имаме, правиме три лица, за ова ќе го измериме секое од лицата (по околу 17 см) и ги преклопуваме за да се направи триаголен облик. Takeе направиме мерења за да ја направиме ширината на потпората околу 21 см и да ја пресечеме.

Поддршка за играње карти

Втор чекор:

Ние ја земаме нашата чувствувана ткаенина и правиме обични парчиња за лепење од сите страни на картон ткаенината. Ourselvesе си помогнеме да ги направиме мерењата со белата восочна боја. Stickе го залепиме со врелиот силикон и ќе имаме детали за деликатно лепење на рабовите на ткаенината и покривање на другата страна од картонот со другата ткаенина.

Трет чекор:

Makeе ги направиме џебовите каде што ќе бидат поставени картичките. Фаќаме жолтиот филц и ќе го земеме мерењето на првиот џеб. Овој џеб треба да биде поголем од следниот што оди надолу, бидејќи ќе мора да се покрие од врвот до дното. За да ги земеме мерењата, ќе ја користиме белата восочна боја за да ја обележиме и потоа ќе исечеме. Theе го ставиме силиконот на рабовите За да го поставите на конструкцијата, мора да се наведе дека силиконот нема да се нанесува од сите четири страни, туку само во форма на буквата У. Едната од долгите страни ќе ја оставиме слободна и залепена за да ги ставиме картите.

Четврти чекор:

Ние ќе го сториме истото со сината крпа. Ние ги земаме мерењата за да го формираме џебот со помош на бела восочна боја и потоа ќе исечеме. Во времето на ставање на силиконот, ние исто така ќе ставиме на три од неговите страни за да може да ги поставиме картите низ дупката. Конечно ќе поставиме лента од леплив велкро внатре и од страните на конструкцијата, така што кога ќе направиме триаголен облик да може да се одржува. На овој начин, една од страните, направена од филц, ќе се држи до велкро и така нема да се олабави.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.