Стрелко пенкало за давање на Денот на вineубените

Во ова туториал Јас ви покажувам како да направите пенкало во форма на стрела, да се предаде Свети Валенин. Многу забавен занает со многу оригинален резултат. Со малку материјали и не е потребно многу време за негова реализација.

Материјали:

 • Три труда украсени во црвени бои.
 • Пенкало со капаче.
 • Лепак
 • Тијарес
 • Лента за миење.
 • Пинцети.

Чекор по чекор:

 • Willе започнеме со обложување на пенкалото. За ова ќе ни треба широка лента за миење садови за да можеме да ја свртиме добро, ако не ставиме тенка и ќе го направиме тоа двапати. Пенкалото што го користев е тип BIC и црвено, со капаче.
 • Decoratedе исечеме пет срца од украсените хартии (од оние што се користат во бележник, бидејќи тие мора да имаат голема тежина, така што занаетот изгледа добро) Двајца се исти, за врвот на стрелата.

 • Glueе лепиме три заедно,  како што е наведено на сликата. За ова ќе направиме тестови за да ја видиме комбинацијата што најмногу ни се допаѓа.
 • Тогаш Ние ќе ги одржиме на крајот од пенкалото. (Можете да користите топол силикон за да го направите овој процес побрз, во спротивно треба да почекате да се исуши)

Makeе го направиме врвот на стрелата:

 • Willе го исечеме останатото од капакот па нема да се види подоцна.
 • Ние ќе го залепиме капакот на едната страна од срцето.
 • Applyе нанесеме лепак и ќе го поставиме другото срце, ставајќи пинцети, така што таа останува прицврстена и ќе го оставиме лепилото да делува.

Кога е суво, можеме да го покриеме. И ќе имаме подготвени нашето пенкало со стрела да го дадеме на Денот на вineубените.

Како што ти реков една многу забавен занает тоа нема да ни трае долго и со кое сигурно ќе изненадиме!

Се надевам дека ви се допадна и дека ве инспирира, ако така знаете дека би сакал да го видам на која било од моите социјални мрежи. Може да го сакате и споделите за да го видат повеќе луѓе. До следниот пат!


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.