Сувенир за крштевање или туш за близнаци или близнаци

Крштенија или туш за бебиња тие се прослави кои се полни со детали и украси. Во овој пост ќе ве научам како да го направите овој занает толку лесен што може да биде а совршен сувенир за посебен ден. Направив да размислувам за близнаци или близнаци, но вие можете да ги прилагодите на вашите потреби и да направите свој дизајн.

Материјали за правење сувенир за крштевање или туш за бебиња

 • Обоени фолии
 • Гилотина или владетел
 • Лепак
 • Тијарес
 • Белешки марки
 • Обоени моливи или маркери
 • Метакрилатна основа и црно мастило за печат
 • Златна ева гума
 • Умира и машина
 • Папка за втиснување во точка
 • Starвезден удар

Постапка за правење сувенир за крштевање или туш за бебиња

 • За да започнете ви треба А. фолија во боја во големина А4.
 • Отсечени 3 ленти од 5 см х 29,5.
 • Направете ознаки или набори на секој сантиметар по целата лента.

 • Формирајте хармоника со преклопување на секоја лента хартија напред и назад.
 • Отворете ја малку и ќе ја имате оваа лента во форма на цик-цак.
 • Направете го истото со 3-те ленти.
 • Лепак еден врз друг за да добиете А. подолга лента.

 • Затворете го кругот со лепење на надворешните краеви заедно.
 • Притиснете надолу и ќе добиете кружна розета.
 • Со помош на а папка за втиснување со точки Toе обележам бел картон со тоа што ќе ми помине низ мојата машина за сечење матрици.

 • Штом хартијата има дизајн со точки, ќе направам отсече круг со овој умре.
 • И, ќе налетам на картон црно-цртежот на близнаците со црно мастило.

 • Colorе бојам со обоени моливи давајќи некои сенки на кожата и на пелените.

 • Откако ќе се обојат бебињата, ќе ги исечам со мала бела маргина.
 • Themе ги лепам на врвот на кругот што претходно го залепив на розетата.
 • Сега ќе создадам етикета со изразот «Тоа е близнак» што значи „тие се близнаци“.
 • Goingе го залепам на дното на кругот.

 • За да завршам, ќе ставам а Златна Starвезда гумена пена од едната страна на картичката.

И завршивме, веќе го имате вашиот украс или подарок за крштевање или туш за бебиња, можете да го прилагодите на момче или девојче.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.