Сувенир за крштевање или туш за бебиња - ЧЕКОР ПО ЧЕКОР

Во ова туториал Јас ве учам да создадете А. сувенир за крштевање o бебешки туш Со што можете да им дадете на гостите и да земете убав детал од прославата, персонализирана и направена од вас.

Материјали

Да го направите ова сувенир за крштевање o бебешки туш ви треба следново материјали:

  • Полимерна глина
  • Шило
  • Нож
  • Јаже или јамка

Чекор по чекор

За да започнете со изработка на сувенир за крштевање, мора да ја изберете бојата на глината за која сакате база. Секогаш е подобро а Пастелна боја o јасенкако што повеќе потсетува на бебе. Кога ќе се решите за бојата, направете а топката со него, а потоа и на ти смачкаш со дланката додека не биде многу рамна и со a дебела приближна на помеѓу 5мм и 1см. Со шило направи го А. дупка со дупка во близина на работ, за да можете да го поминете јаже o лазо откако ќе се исуши.


Да се ​​направи Пити мора да направите две еднакви топчиња од глина од боја на месо. Завртете го низ центарот со показалец, притиснете малку додека се тркалате напред и назад и на овој начин ќе ја натегнете топката додека е повеќе потоната во центарот. Така ја правиме формата на кикирики. Здроби стапалата со дланката и со А. нож со нож Направете две ознаки на средина, од работ до центарот и од внатрешната страна на стапалата, како што можете да видите на сликите. На овој начин ќе додадеме повеќе детали. Сега, кога имаме завршено поголем дел од стапалата, можете да ги залепите на основата што сте ја направиле во првите чекори.

Само што недостасува дедоси. За да ги направите, мора да создадете пет топки мали за секоја нога, и едноставно лепете ги на врвот на овие. За да завршите, откако ќе се исуши глината, поминете го јаже o лазо преку дупката што ја направивте на почетокот, за да можат да висат сувенир каде што сакаат.


И ова е резултат. Можете да прилагодете го со боја на основата што ја сакате или додавање на името на бебето.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.