Куглање со сумо

Куглање со сумо

Куглањето е многу забавна игра за деца, всушност има многу родителите ги носат своите деца во кугланите како награда за време на викендот. Сепак, понекогаш оваа можност не може да се даде, затоа мора да се разгледа алтернатива.

Затоа, денес ви го претставуваме овој забавен занает што децата ќе го сакаат. малитеисто така поттикнува рециклирање бидејќи овие се прават со стари пластични шишиња. На овој начин, ние поминуваме добро попладне на занаети со децата.

Материјали

 • 6 мали кружни пластични шишиња.
 • Сликарство.
 • Четка
 • Маркер во црно.
 • Весник и ѓубре или пластични кеси.

Proceso

Прво на сите, ќе направиме мешавина од црвена, жолта и малку бела боја, така што ќе добиеме бојата на кожата на нашите сумо. Не заборавајте да направите доволно за да ги насликате сите 6 шишиња.

После ќе покриеме со весник и пластични кеси, областа каде што ќе го правиме занаетот, бидејќи ќе обоиме многу.

Потоа, откако ќе се заштити нашата област и ќе се нанесе боја во боја на кожа, ќе ги поставиме сите затворени шишиња пред нас и ќе ставиме внатре малку од оваа слика. Ние ќе ја рашириме целата боја над шишето, така што целиот ентериер е покриен. Letе оставиме да се исуши наопаку неколку дена.

Откако ќе се исуши, внимателно ќе го отстраниме вишокот на боја што може да остане. Покрај тоа, со белата боја ќе обоиме вид на пелена што ја носат овие сумо.

Конечно, со постојан црн маркер Willе го насликаме горниот дел од шишето, вклучувајќи го и капачето, со цел косата да биде толку карактеристична за овие сумоси и деталите на лицето.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.