Супер лесна картичка за подароци за Денот на таткото за 5 минути

Утре е 19 март, Ден на таткото. Ако не сте имале време да најдете подарок, не грижете се. Во овој пост ќе ве научам како да направите картичка што трае 5 минути. Тоа е толку убаво и можете да напишете порака посветена на вашиот татко.

Материјали за создавање дневна картичка на таткото

 • Картон
 • Тијарес
 • Лепак
 • Правило
 • Удар на работ
 • Умре машина за сечење и умира
 • Срцев удар

Постапка за подготовка на картичката за Денот на таткото

 • За почеток ви треба картон кој мери 32 х 22 см.
 • Преклопете го на половина.
 • Е ви требаат и други ленти што се мерат 4,5 х 22 см и 7 х 22 см.
 • Со удар на работ ќе ги украсам двете картонски ленти.

 • Сега отсечени 7 картонски ленти Нека бидат боите на виножитото.
 • Тие мора да измерат 3 16 x cm, минус црвената и јоргованот што ќе ги измерат 3,5 16 x cm За да можам да го соберам мојот машина за умирање, зависи од твоето.
 • Со двострана лента или лепак ќе ги залепам лентите на редослед на виножитото.

 • Следно ќе лепам украсени бели картонски ленти.
 • Горе, малиот и подолу, големиот.
 • Со мојот удар ќе направам 3 мали срца што ќе го залепам на картичката.

 • Со машината за сечење матрици ги направив овие букви со метален картон до формирајте го зборот „Тато“.
 • Не заборавајте да ја ставите ознаката за проверка на неа.
 • Подоцна ќе го направам овој состав со а срце, капа и мустаќи. 
 • Можете да го направите тоа рачно ако ги немате овие специфични умирања.

 • Залепете го срцето на дното малку наклонето и воила, ја имате вашата картичка подготвена да го изненадите вашиот татко.

Запомнете дека можете да ја направите бојата што ви се допаѓа најмногу и да комбинирате различни хартии, дизајни итн., За да создадете нешто сосема оригинално.

Се надевам дека ви се допадна, се гледаме во следната идеја. Чао!!


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.