Саксија во форма на мачка

тенџере во форма на мачка

Со пролетта е нормално да се наполни куќата со цвеќиња, вака му даваме боја и живот на домот благодарение на природата. Садовите што се користат обично се нормалните глинени, но денес ви даваме многу забавна идеја да направите свои саксии.

Неколку пластични саксии со рециклирани шишиња во кој цртаме многу убав и забавен дизајн, така што домот е различен, весел и изгледа само по себе.

Материјали

 • Пластично шише со нозе.
 • Водоотпорен маркер (црна и розова).
 • Бела боја во spary.
 • Ножици
 • Бел кабел или конец.
 • Шаблон.

Proceso

 1. Ние ја пресекуваме основата на шишето без да заборавиме да направиме 4 триаголници нагоре, два напред и два позади. Овие ќе бидат ушите на нашата мачка.
 2. Paintе сликаме во бело.
 3. Е заминеме пресуши.
 4. Обележете го растенија во шишето.
 5. Преглед со пенкала.

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.