Декорација на саксии со боја

Декорација на саксии со боја

Големи и мали растенија тие се дел од многу домови да им даде на овие живот и боја. Сепак, саксиите се влошуваат со текот на времето, правејќи ги да станат премногу незабележителни, затоа, за да не се ослободите од нив и да заштедите малку денес, ви претставуваме одлична идеја.

Ова се состои во правење мала декорација со акрилна боја за да им се даде многу повеќе живот отколку што веќе имаат и исто така да можат да дадат допир на боја и дизајн на кој било дел од куќата, така што имаме оригинален и уникатен украс со саксии.

Материјали

 • Саксии.
 • Акрилни слики.
 • Четка за лагер.
 • Рамна четка.
 • Четка од типот на палета.
 • Лак на база на вода.

Proceso

За бојата добро да се лепи, се препорачува саксиите да се чист и целосно сув. Можете да ги мелете, а потоа да се исушите со абсорбента хартија.

Ние даваме А. слој од бела боја со мистрија низ целото тенџере, освен работ, така што кога ќе ги удрите другите бои, тие да не избледат. Оставете да се исуши 24 часа.

Потоа, ние разграничуваме со лагер и сликање на различни бои на различни начини преку садот за да му дадете апстрактен дизајн (рамна четка).

Конечно, побарајте начини што одговараат и обидете се да не ги преклопувате боите, иако со акрилната техника е можно и лесно да се постигне.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   ALEX dijo

  Колку кул! Имам многу стари саксии, требаше да ги фрлам, но мислам дека ќе ги сликам, плус ќе се обидам да направам класичен тип на лов: Д, многу ти благодарам за постот, поздрав.