Тенџере за шминка со рециклирано шише

железо

Дали треба да ја организирате вашата шминка? Во craftsON ви донесуваме идеја за да можете да ја организирате на едноставен и економичен начин. Рециклирање на шише за да се трансформира во шише што ја содржи најсуштинската шминка, оној што го користиме секој ден.

Брз, едноставен и исто така со допир на модерноста, вака тенџере за шминка.

материјал

  1. Пластично шише.
  2. Anелезо. 
  3. Ножици

Proceso

железо1

Начинот да се направи овој занает е навистина многу лесно и забавно. Лесно затоа што, како што ќе видите, се прави за помалку од десет минути и забавно затоа што можете да го моделирате парчето по ваш вкус се додека не го пронајдете обликот на Bote што ти се допаѓа најмногу.

железо2

Willе го исечеме шишето до висината што ја сакаме. Избравме да оставиме висина од 10 см повеќе или помалку. Потоа, со топлината на железото, ќе дадеме форма што најмногу ни се допаѓа. Топлината ќе даде испакната и сплескана форма низ целата пластика, оставајќи изглед како оној на фотографиите.

Еден совет, не ставајте го железото премногу тврдо, подобро е да го обликувате малку по малку.

До следната самодоверба!

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.