КРАМС ЗА ЛЕ CЕ КАВАИ ОБРАЗОВЕН ЛИСТЕНИК - ЧЕКОР ПО ЧЕКОР

Во ова туториал Јас ве учам како да направите еден тетратка обликуван како сладолед од каваи. Направен е со многу основни занаетчиски материјали и е совршен да се даде на дете или да се прави со нив. Затоа, остани, сега ти го покажувам материјали што ти треба и чекор по чекор за да го направите тоа сами.

Материјали

Да се ​​направи тетратката во форма на сладолед од каваи ви треба следново материјали:

 • Картон
 • Нормална, жигосана и брановидна ева гума
 • Чувствувани пенкала
 • Тијарес
 • Силиконски пиштол
 • Шаблон

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Чекор по чекор

Во следното видео-упатство Јас ти го покажувам чекори да следи за да можеш и ти да направиш тетратка за сладолед каваи.

Toе прегледаме што треба да направите за да не заборавите ништо и да излезе одлично.

 1. Обележете и исечете го растенија сладолед каваи на парче од картон. Мора да исечете две парчиња, бидејќи тие ќе бидат пастите на тетратката.
 2. Работа гома ева o пенлив од двете страни на секој картон, и исечете по должината на работ за да му дадете форма на сладолед.
 3. Залепете лента од ева гума околу работ на пастите со пиштол за прскање силикон.
 4. Со силиконски залепете го тестенини до тетратката во сладоледните форми што ги направивте.
 5. За да ги скриете прстените на тетратката, лепете лента од гома ева брановидни за нив.
 6. Боја сладоледот како сакате. Замаглува боите со триење на парче ева гума над нив. Запомнете дека за да го направите повеќе каваи, мора да насликате лице.
 7. За да ја направите јамката, мора да исечете две ленти од печатена ева гума и лепете ги до краевите. Преклопете ги во центарот, прицврстувајќи ги со силиконски. Придружете се заедно и покријте го центарот на лакот со друга лента од иста гума ева.
 8. Залепете ја вратоврската помеѓу мало стапче на сладолед и сладолед.
 9. За да ставите молив внатре, исечете друга лента од ева гума. Залепете го на краевите оставајќи ја дупката да ја вметнете молив.

Notе ја имате вашата тетратка во форма на сладолед од каваи.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   АНГЕЛИ dijo

  Здраво, не можам да го најдам шаблонот. Дали е можно да го поставите? Благодарам