Како да украсите тетратка со Хама монистра (со вклучена шема)

тетратка за хама

Во ова туториал Јас ве учам како да украсите еден тетратка со Хама монистра и дизајн на виножито тоа ќе ви даде многу живот и радост. Подгответе се за Назад во школо и создадете најоригинални тетратки.

Материјали

За да го направите дизајнот на тетратката со Хама монистра, ќе ви требаат следниве материјали:

 • Хама монистра
 • Основа за поставување на Хама монистра
 • Прецизни пинцети
 • Решетка
 • Хартија од зеленчук

материјали

Секако, ќе ви треба и а тетратка да ја ставите таа декорација на неа, и како лепило можете да изберете инстант лепак или топол силикон.

тетратка

Во прилог на ова, ако сакате да го направите истиот дизајн како оној што ќе го видите во туториал, Ќе ти оставам шема Те нацртав на мрежен образец за да ти олеснам да го направиш тоа.

шема

Чекор по чекор

За да украсите тетратки со Хама монистра, изберете ги боите што ви требаат. Ако сакате да го направите истиот дизајн што јас го направив, ќе ви требаат:

 • Зелени
 • Виолетова
 • Amarillo
 • Rosa
 • Бланко
 • Црвена
 • Naranja
 • Azul
 • Црна

colores

Со помош на пинцети одете ставајќи ги монистрата во основата на ражените Хама монистра. Започнете со целата црна контура, така што подоцна ќе ви биде полесно да ги пополните. Во реалноста, пинцетите не се строго потребни, тоа можете да го направите со прстите, особено кога големината на Хама монистра е средна или голема. Јас го користев мини и без сомнение стегите многу ја забрзуваат работата и значително помагаат.

контура

Кога ќе ги завршите сите скици, можете да ги пополните празнините на цртежот. Seeе видите дека ако го направите по овој редослед, ќе ви биде многу полесно.

црна Хама

И вака би изгледало со сите сметки во место. Бидете внимателни и не движете го многу затоа што со секое триење им е лесно да се движат.

виножито

Сега кога сè е на место, ќе го решиме. Ставете лист од растителна хартија на дизајнот внимавајте да не испуштите или поместите мониста. Поминете го железо загревајте на таа хартија неколку секунди.

растителна хартија железо

Извадете го дизајнот од подлогата за ражени, превртете го и поставете друг лист масна хартија од другата страна, како да е сендвич. Пеглајте го повторно за да го поправите и од другата страна.

дизајн

Y ел резултат ќе биде ова:

пеглање

За да завршите, украсете ја тетратката со едноставно нанесување малку инстант лепило o топол силикон во дизајнот што го направивте и веднаш залепете го на пастите од тетратката.

pegar декор дизајн


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.