Бележник украсен со гума ЕВА

Декорирана тетратка на Мини

Враќањето на училиште се ближи и време е да ги подготвиме материјалите за децата да се вратат на училиште полни со радост и ентузијазам. Со малку материјали, малку време и малку креативност, можете украсете училишен прибор како пенкала или тетратки, како овој што ви го носиме денес.

Мини Маус е еден од омилените ликови на момчиња и девојчиња бидејќи постојат овие митски ликови. Без разлика колку години се среќаваат, тие никогаш не престануваат да ги возбудуваат малите. Поради оваа причина, избрано е да украси едноставна тетратка. Како што можете да видите, со малку креативност вашите деца ќе можат да ги донесат најоригиналните училишни материјали во часот.

Бележник украсен со гума ЕВА во форма на Мини Маус

Материјали

Материјалите што ќе ни требаат за да ја креирате оваа прекрасна тетратка Мини Маус се:

 • Тетратка со тврд капак
 • ЕВ гума на бои
 • Пиштол на силиконски и силиконски стапчиња
 • Тијарес
 • Молив

чекор 1

Мини тетратка чекор 1

Primero ние ќе создадеме основа за покривање на корицата од тетратката. Ставаме на гумата ЕВА и означуваме со молив.

чекор 2

чекор 2

Ние сечеме со ножици и ние се грижиме да ја имаме саканата мерка со тестирање на картон.

чекор 3

Чекор 3 гумена подлога EvA

Сега ќе ја нацртаме силуетата на главата на Мини Маус на црната гума ЕВА. Исечете со ножици и резервирајте. Ние исто така го цртаме митскиот розов лак што Мини го носи меѓу ушитеГо правиме во розева боја или омилена на децата.

чекор 4

Ги отсекуваме фигурите

Конечно, правиме бели кругови од гума ЕВА да заврши украсување на тетратката. Ги отсекуваме сите фигури со ножици.

чекор 5

Ние ги лепиме фигурите

Да се ​​заврши ќе ги залепиме гумените фигури на ЕВА на корицата на тетраткатаНа Внимателно нанесуваме топол силикон и го ставаме капакот со црвена боја за да ја покрие целата страница. Потоа ја ставивме фигурата на Мини на средината на тетратката, го залепивме и розовиот лак.

На крајот, внимателно ги лепиме белите кругови на позадината во црвениот дел. Ова симулира фустан со потпис на Мини. И воила, веќе имаме тотално нов, различен и многу специјално украсен тетратка за враќање на децата на училиште.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.