Топки за украсување на вашата елка супер лесни

Божиќни топки Тие се најкористениот украс за украсување на нашето дрво во ова време, но понекогаш се многу скапи. Во овој пост ќе ве научам како да ги направите овие топчиња за да го украсите вашиот Божиќ и да му дадете супер оригинален и музички шмек. Понатаму, тие се супер ефтин и можете да ги направите во боите што најмногу ви се допаѓаат.

Материјали за правење божиќни топки

 • Картон во боја
 • Хартија за музички резултат
 • Тијарес
 • Лепак
 • ЦД
 • Молив
 • Перфоратори за цвеќиња и лисја
 • Сребрена картичка

Постапка за правење божиќни топки

Следно, ќе ви објаснам, како и секогаш, чекор по чекор како да го направите овој занает.

 • За да започнете ви треба ЦД и картички Од боите што најмногу ви се допаѓаат, одбрав црвена и зелена затоа што се многу божиќни бои.
 • Нацртајте го прегледот на дискот на картон и исечете го.
 • Направете го истото со резултатот.

 • Откако ќе завршите, ќе имате 4 круга: 2 картон и 2 лист музика.
 • Ископајте ја лист музиката на половина со прстите за ефект на стареење.
 • Залепете ја лист музиката на врвот на картонот.
 • За украсување на топки, ќе направам а цветен состав користејќи ги овие парчиња, но можете да го направите како што сакате.

 • Работа снегулката над цветот.
 • Потоа соберете се со стебленца на лисја.
 • Можете да ги поставите во позиција што ви се допаѓа најмногу.

 • За врвот на топчињата ќе користам а правоаголник од сребрен картон и ќе направам дупка во центарот.
 • Потоа ќе го залепам на топчињата.
 • За да ја завршам оваа работа, ќе направам а конец во сребрена боја и на тој начин да можеме да ги обесиме нашите топчиња на дрвото.

Сега можете да направите онолку топчиња колку што сакате за да го украсите Божиќ. Се надевам дека многу ви се допаднаа.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.