Волнена торта

Здраво на сите! Во денешниот занает ќе го направиме ова убаво торта од волна. Може да направите голема разновидност за украсување на која било област од куќата или за давање подароци заедно со сапун кекси, предмети за бања или кујнски предмети или едноставно корпа со волнени кекси кои се многу убави, можете да додадете и неколку очи до колачи.

Дали сакате да видите како да го направите тоа?

Материјали што ќе ни требаат за да ја направиме нашата волнена торта

 • Сино-розова волна или друга впечатлива боја типична за кеккејк.
 • Волна од друга боја да се стави цреша на врвот.
 • Хафин хартија.
 • Вилушка или мувла за правење помпони
 • Тијарес
 • Лепак
 • Занаетчиски очи (опционално)

Рацете на занает

 1. Прво на сите, ние ќе направиме помпони. Е ни требаат две помпони Што можеме да направиме со техниката на вилушка или со секој што го познавате. Со техниката на вилушка, ќе направиме една од помпоните во најширокиот дел од вилушката, а другата во најтенкиот дел (оној што е најблиску до крајот на забите). Како да направите помпони со вилушка, можете да видите на следниот линк: Пом пом со вилушка
 2. Најголема помпон ќе биде колачето, а најмала помпон ќе биде декорацијата. Откако ќе ги имаме двете помпони, ќе ги обликуваме. Willе дадеме најмала форма што е можно позаоблена, додека најголема ќе дадеме конусна форма.

 1. Ние ја лепиме најголемата помпон на калапот cupcake хартија на најширокиот дел. Згора на оваа помпон, во горниот дел, ја лепиме малата како цреша. Можеме да ставиме и мали очи занаетчии на неа или во калапот.

И подготвени! Сега можеме да ги направиме сите волнени колачи што ги сакаме.

Се надевам дека ќе се расположите и ќе го направите овој занает.

 

 

 

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.