Како да направите торта од пелена за бебешки туш

Дали треба да му донесете подарок на новороденче? Не сте сигурни каков подарок да направите?  Денес ви кажувам како да направите торта од пелена за бебешки туш и да ја земете како подарок.

Тој е многу едноставен и многу привлечен, бидејќи истовремено со убаво е практично, затоа што сите знаеме дека многу пелени се користат во првите денови.

Материјали:

 • Торба од 50 пелени со големина 3.
 • Картонска плоча.
 • Чипка.
 • Плишана кукла.
 • Ножици
 • Хило.
 • Картонска цевка.
 • Двострана лента.
 • Виолончело или селотејп.
 • Украсена хартија.
 • Сатенска лента.
 • Пинови.

Процес:

 • Преклопете ја тантелата додека не стане четвртина и со ножиците го извлекува врвот на закривен начин.
 • Пронајдете го центарот на плочата и со селотејп држете ја картонската цевка за да не се помрдне.
 • Вметнете ја тантелата за него.

 • Одете ставајќи ги пелените околу цевката, Ставив 25 пелени во првиот дел. Врзете ги пелените во јазол за да не се помрднуваат.
 • Повторете ја истата операција со вториот кат, овој пат ставете 19 пелени.
 • Засукајте шест од пелени како да се цевка и прицврстете ги врзувајќи ги со конец.

 • Ставете ги овие пелени на горниот кат околу катонската цевка, прицврстена со конец.
 • Сега за украсување. Исечете ленти од околу три сантиметри од украсената хартија. Во мојот случај е сиво како полнето животно, мора да ја земете предвид комбинацијата на бои. Зацврстете ја украсената хартија на сите три ката со двострана лента.
 • Со сатенска лента, направете лак на украсената хартија. Повторете ја операцијата на сите три ката.

 • Ставете го мечето на врвот. Закачете ги пелените за да не паднат.
 • Ако сакате да го прилагодите името може да го ставите со отсекување на буквите.

Завиткајте ја тортата и го имате вашиот подарок!


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.