Како да трансформирате резервоар за риба во украсен предмет

 

занаети со резервоари за риби Долго време ми дадоа џуџест резервоар за риби со риба внатре. Јас сум overубител на животни и потполно ... Не можев да поднесам да ја гледам рибата заклучена во резервоар за риба, што беше малку поголема од една чаша вода. На крајот, купив уште поголем резервоар за риби, а сиромашното животно е сè уште таму. Слободно да живееме во кибрит за кибрит скоро, хахаха.

Така, чував мини резервоар за риби, каде што понекогаш помислував да направам нешто со тоа. Можеби свртете го со конец, насликајте го, користете го како тенџере ... До денес, Решив едноставно да го трансформирам во украсен предмет. Може да изгледа добро. И, резултатот ми се допадна толку многу заради неговата едноставност, што сакав да ви ја донесам оваа идеја, надвор од занаетите што обично ги носам. Јас ти покажувам како го направив тоа!

материјали за украсување на резервоар за риби

Материјали

 • Мал риболов
 • Мали црвени или други обоени камења
 • Отпад од црвен картон или иста боја како камчињата
 • Чепкалка за заби
 • Зелена гранче (користев чемпрес)
 • Бел канап или конец
 • Тијарес
 • Силикона

Proceso

брзи занаети што треба да ги правите дома

 1. Започнете со поставување на камчиња што сте ги избрале на дното. Се претпочитаат ситни камења, бидејќи големината на резервоарот за риби е поголема.
 2. Потоа, разоткријте ја низата што сте ги избрале. Ако немате, користете некое бело предиво, но низата ќе го зацврсти лакот. Исечете го остатокот картон во форма на срце.
 3. Направете јамка со остатоци од конец до чепкалката на забите. Подоцна лепете го со силикон на срце што си го исекол. Поставете го под аголот што го сакате додека се суши.

брзи украси што да направите материјали за рециклирање

Y ова е резултатот по поставувањето на чепкалката и гранчето! Го ставив во салата за да изгледа таму, и ми се допаѓа допирот на радост што ми го даде. Понекогаш наидуваме на работи, кои можеби имаат подобра употреба отколку што се направени. И овој мини-рибарски резервоар ни го докажува тоа.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.