Како да направите тривет со рамни дрвени стапчиња

покритие за трикета на декупаж

Во ова туториал Willе ве научам како да креирате А. тројка со рамни дрвени стапчиња, или исто така повикан поло стапчиња. Тоа е многу практично и ефтино. Покрај тоа, ќе ви дадам идеја да го декорирате тројката со примена на техника на декупажа, што ќе биде лесно за вас и ќе видите дека тоа е одличен резултат.

Материјали

Да го сториме тривет со рамни стапчиња ќе ви бидат потребни материјалите што ги давам подолу. Да почнеме со структура:

триветни материјали

 • Осум рамни дрвени стапчиња
 • Две дебели кружни дрвени стапчиња за јадење
 • Силиконски пиштол

Да се ​​примени decoupage ќе ви требаат овие други материјали:

 • Хартиена салфетка или специјална хартија за декупажа
 • Бел лепак или специјално лепило за декупажа

Чекор по чекор

Создадете го тривет со рамни стапчиња Тоа е многу едноставно и ќе ви одземе многу малку време. Во следното видео-упатство може да го видите чекор по чекор со сите негови детали за да можете сами да го направите тоа.

En резиме, започнете со составување на тројка како што следува:

 1. Порамнете ги стапчињата рамно за да бидат на иста висина.
 2. Залепете ги тркалезните стапчиња во другата насока со силиконски пиштол, на таков начин што сите рамни стапчиња ќе бидат залепени на нив на двата краја.

долен тривет

Веќе ќе го имате структура на твојот тривет. Можете да го оставите со тонот на дрвото, што исто така изгледа добро, но како што ќе видите во видео-упатство, Јас го применив техника на декупажа. Оваа техника во основа се состои од лепење на тенка хартија со модел на таков начин што имитира цртеж што е насликан на површината што ја користите.

Да го сториме decoupage мора да нанесете многу тенок слој бел лепак на триветот. Ако користите салфетка, отстранете ги белите слоеви, треба да го користите само слојот што има цртеж. Залепете го внимателно на тројката. И, на крајот ставете уште еден слој подебел бел лепак одозгора за добро да ја поправите хартијата.

декупаж бел лепак

Оставете го тој слој бел лепак целосно да се исуши и ќе биде транспарентен. Willе видите дека цртежот на салфетката е како да е насликан на дрво.

тривет детали

И ќе го имате вашиот тривет подготвен за употреба. Лесен, брз и многу корисен занает.

завршен тривет

тривет со decoupage


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.