Три идеи за украсување со разгледници за патувања

Дали сакате разгледници, дали ги купувате, но тогаш навистина не знаете каде и тие завршуваат во фиока? Ние ви даваме три идеи за украсување со разгледници за патувања во овој пост.

Дали сакате да видите кои се тие?

Материјали што ќе ни требаат, а ќе треба да ги украсуваме со разгледници

 • Стаклени тегли
 • Магнети
 • Цело
 • Различни разгледници од вашите патувања, можете да користите и фотографија

Рацете на занает

 1. За првата идеја ќе користете празни стаклени тегли кои се со средна големина. Ако лименките имаат капак во боја, тоа ќе биде поубаво, во спротивно може да се наслика без проблем. Ние ќе ги исчистиме добро и однатре и однадвор, отстранувајќи секаков вид етикета и лепак што може да остане. И останува само ставете ги нашите разгледници внатре, затворете ја теглата и ставете ги на полица. Трик за да го направите поубав е ако го ставиме бродот во еден агол, користете вертикална разгледница. Од друга страна, ако ќе го ставиме тенџерето во центарот на полицата и тоа ќе се види од неколку страни, подобро е да се стави разгледница за пејзаж тоа ќе остане заоблено во внатрешноста на бродот и ќе даде илузија дека сликата има длабочина да се гледа од различни перспективи.

 1. За втората идеја, класична, ќе користиме четири мали магнети за да ја поставиме нашата разгледница на фрижидерот со магнет во секој агол. Добра идеја е повторно да го искористиме магнетот од фигурините на фрижидерите што сме ги скршиле, расипале или што повеќе не ги сакаме.

 1. Конечно, ако имаме дома маса со некој стаклен дел, можеме ставете ги разгледниците залепени на дното од чашата на масата за да можеме да создадеме површина со нашите омилени разгледници. Тие изгледаат многу добро, само треба да ја изберете позицијата што најмногу ви се допаѓа.

И подготвени!

Се надевам дека ви се допаднаа овие идеи и ставете ги во пракса.

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.