Софа со палети за тераса

Здраво на сите! Во денешниот занает ќе направиме а убав тросед со палети за балкон колку сме користени во овие денови на карантин. Исто така, сега кога доаѓа добро време, се цени што е подготвена терасата.

Дали сакате да знаете како можете да го направите тоа?

Материјали што ќе ни требаат за да го направиме нашиот тросед за палети

 • Две палети, препорачливо е малку да ги изшкуркате за да избегнете парчиња и замки. Можете исто така да го насликате ако сакате
 • Три перници со иста големина или лабави влакна
 • Мрежа
 • Игла и конец
 • Јаже или нокти

Рацете на занает

 1. Ние ја шириме ткаенината и сечеме малку повеќе од ширината на палетата и малку повеќе од двојно по должината.
 2. Ние се приклучуваме на ткаенината оставајќи го 'грдиот' дел од ентериерот надвор и шиеме крајот на должината да се затвори и да се има како покривка. Ние ја ставаме ткаенината добро.

 1. Ние користиме стара крпа или ќебе за да завршиме две перници и дајте им поголема конзистентност и ги сместивме во куќиштето што сме ги направиле.
 2. Ајде сега шијте ги краевите, за ова ги обесуваме кратките страни и ги шиеме, потоа ги преклопуваме долгите страни и ги шиеме. Lookе изгледа како плик што ќе остави правоаголна форма на страните.

 1. И веќе ја имаме перницата. Сега ја правиме резервната копија Следејќи ја истата техника, единственото нешто што ќе ставиме единствена перница за полнење. Во случај на користење влакна, направете го потпирачот за грб повеќе или помалку половина од височината на перницата. Земете во предвид дека потпирачот за грб ќе се потпира на перницата и затоа не е потребно да се направи толку висок.
 2. Сега ќе ставиме палета како седиште, а друга како потпирач за грб. Ние ќе им се придружиме со клинци или со јажиња.

 1. Ги ставаме перницата и потпирачот за грб ... И тоа е тоа!

Сега можеме да уживаме во нашиот тросед.

Се надевам дека ќе се расположите и ќе го направите овој занает.

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.