Убави цвеќиња на ЕВА

Овие ева гумени цвеќиња се прават многу лесни и идеални за украсување на кој било дел од вашиот дом. Ако децата го направат тоа, тие ќе сакаат да ги користат овие прекрасни цвеќиња за украсување на нивната спална соба или некое посебно место во домот. Можете да направите колку што сакате цвеќиња затоа што се прават многу едноставни.

Идеално е да се прави со деца, иако ако сакате да го направите со мали деца, тогаш ви треба помош и надзор од возрасно лице. Следно ќе ви кажеме како да ги направите овие убави цвеќиња од гума ева.

Што ти треба за занаетчиството

 • Обоени листови од ева гума
 • Поло стапчиња во боја
 • Тијарес
 • Лепак за ева гума
 • Молив
 • Бришач
 • Бел лепак

Како се прави занаетчиството

Прво ќе треба да го нацртате кругот во центарот на цвеќето на жолт лист од пена, а потоа, на остатокот од обоените листови од пена, да го нацртате обликот на цветот како што гледате на сликата. Нацртајте онолку пати колку што сакате да направите цвеќе, но имајте во предвид дека за секој цвет ви треба: цвет од секоја боја и жолт круг за центарот.

Откако ќе ги нацртате, исечете ги. Кога сите ќе ги исечете, ќе мора да ја направите композицијата како што гледате на сликата. Залепете еден цвет врз друг со специјален лепак за ева гума, така што сите ливчиња ќе бидат видливи и боите да бидат исто така добро една врз друга. Залепете го и жолтиот центар на цветот.

Откако ќе ги залепите цвеќето, земете ги стапчињата со рамни столбови и лепете ги зад цветот со бел лепак.

Оставете сè да се исуши и кога ќе бидат суви, ќе имате подготвени цвеќиња од гума ева за украсување!

Lookе изгледаат одлично каде и да сакате да ги поставите!


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.