Убав цвет со шнола

Ако сакате да подарите прекрасен цвет што е направен како занает, ова е многу лесен начин да го добиете. Нема да ви требаат повеќе од 10 минути и најдобро е што тој е идеален занает што треба да го правите со деца благодарение на неговата едноставност. Децата навистина ќе уживаат во тоа, бидејќи резултатот ќе биде успешен со малку напор.

За алатките што треба да се користат, како што се ножиците и гумената врска Ева, надзорот кај возрасните е неопходен, но во спротивно е многу едноставен. Не пропуштајте дета detail за да го набавите овој занает!

Materialsе ви требаат материјали

 • 1 лист црвена сјајна ева гума
 • 1 лист сјајна зелена ева гума
 • 1 ножици
 • 1 молив
 • 1 гума за бришење
 • 1 дрвена алишта
 • 1 шише лепак за ева гума

Како се прави занаетчиството

Прво, формата на лисјата е нацртана на зелениот лист од задната страна и обликот на цветот на црвениот лист или бојата што сте ја одбрале. Големината ќе треба да биде соодветна на големината на пинцетите што сте ги избрале за да го направите овој занает. Направивме црвен афион.

Откако ќе ја почувствувате формата, ќе мора да ја исечете. Откако ќе се исечете, земете го клипот, така што цветот ќе биде фатен од клипот, само треба да го изклинжите за да изгледа добро. Потоа земете ги зелените гумени чаршафи Ева и залепете го на стегачот како што гледате на сликата со лепак од гума ева.

Ставете една капка за да изгледа добро, бидејќи лисјата ќе бидат мали, нема да ви требаат многу повеќе.

DAV

Веќе го имате подготвено вашиот персонализиран цвет, направен со алишта и обоена ева гума! Beе биде убаво на тебе! Вашите деца ќе сакаат да го прават тоа.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.