Украсени корици на книги

Навлака за книга со ткаенина

на корици на книги тие се многу расипани од секојдневната употреба на нив. Затоа, денес го поправаме само со рециклирање на некои остатоци од ткаенина. На овој начин, ние му даваме поинаков дизајн, многу повпечатлив.

На овој начин, можете да видите како со рециклирани материјали можеме да направиме нови и многу шарени предмети. Така, им даваме живот на нашите стари книги според времето во кое се наоѓаме.

Материјали

 • Остатоци од стара крпа.
 • Топол силикон и пиштол.
 • Ножици
 • Спреј лепак.
 • 1 нож

Proceso

Прво на сите ние добро ќе ја пегламе избраната ткаенина и ќе го поставиме под нашата книга, центрирајќи ја добро, оставајќи некои маргини. Ние ќе нанесеме слој на лепак за прскање на капакот и ќе ја залепиме ткаенината, а потоа ќе го сториме истото со грбот.

Потоа ќе сечеме два слота во колоната книга за да можеме добро да ја свиткаме ткаенината за да ја покриеме целосно.

Е ставиме силиконски на најдолгиот раб на ткаенината и ќе го залепиме за книгата. Ние ќе го сториме истото на потесните рабови, добро затворајќи ги аглите.

Конечно, со помош на а нож со нож ќе ги залепиме аглите на колоната од самата книга, така што делото е совршено и тогаш не се распарчува со употреба.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.