Украсени чевли

украсени чевли

Можеби сте малку уморни од тие стари чевли или само сакате да му дадете нов воздух. Toе ви дадеме идеја да ги вратите повторно и дури и да бидат исти, тие ќе изгледаат поинаку.

Ние ви укажуваме на украсете ги чевлите, многу добра идеја за девојки кои сакаат занаети и дека со тоа, тие ќе знаат како да заштедат малку пари обувки. Обрнете внимание на упатствата:

Прво на сите, изберете ги чевлите на кои ќе работите, препорачуваме за оваа работа, тие се по можност велур, бидејќи подобро ќе одговара на резултатите. Овие ќе бидат многу впечатливи, светли, шарени ... може да добиете идеја за тоа како ќе бидат. Совршени се за саботни вечери.

Потребните материјали се:

Четка

Молив

Мал контејнер

Лепак на лепак

Златен сјај

Подготовка:

Внатре во контејнерот, ставете малку лепак со малку сјај

Со молив, нацртајте колку што сакате да покриете со украс

Започнете да ја насликате обележаната област. Гледате додавање сјај според вкусот што го сакате за сјај или количина додека не го пронајдете посакуваниот ефект

Кога ќе завршите, оставете го да се исуши неколку часа

Веќе имате неколку гламур чевли направени сами. Едноставен начин за рециклирање и со прекрасен резултат. Многу лесен за правење и што можете да го користите за ноќно излегување.

Како варијанта на овој занает, можете да изберете други светкави бои, па дури и други области на чевелот (едната страна, петицата ...) сè зависи од вашиот вкус.

Повеќе информации - Украсете штикли со камења и светки

Извор - Мали нешта и ситници


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.