Украсено шише за осветлување

Овој занает е многу едноставен и генерира прекрасен оптички ефект. Тоа е украсно осветлено шише кое несомнено ќе обожавате да го имате во вашата домашна декорација. Можете да го направите со деца од која било возраст поради леснотијата на создавање и затоа што не се потребни потенцијално опасни материјали.

Идеален занает е да го правите во кое било време од годината, иако ќе ви требаат одредени материјали што ќе треба да ги набавите, можеби купете во чаршија каде што најверојатно ќе го најдете она што ви треба. Но Полесно е отколку што можете да замислите и кога ќе ги имате материјалите, ќе го имате подготвено за две минути.

Што ти треба за занаетчиството

  • 1 празно шише со масло
  • 1 лента со светла

Како се прави занаетчиството

Прво ќе треба да земете празно шише со масло и да го исчистите добро за да не останат остатоци внатре. Идеално, шишето треба да биде темно, како ова што ви покажавме дека има темно зелено-зелена боја., бидејќи на овој начин ефектот со светлата ќе биде поголем и ќе се постигне многу повеќе визуелен и елегантен ефект.

После тоа, ќе мора да ја имате светлосната лента. Оваа лента со светла можете да ја купите во која било чаршија, но важно е светлото да биде жолто и да имаат прекинувач во форма на плута за да можат да го стават во горниот дел од шишето како затворач, како да е сопствена плута од шишето.

Откако внимателно ќе ги навлечете светлата во шишето и ќе го превртите прекинувачот, ќе сфатите каков убав ефект има овој занает. Како што можете да видите на нашите слики, овој занает можете да го користите за украсување на вашиот дом или за украсување на детската соба. Willе обезбеди мека светлина идеална за елегантна декорација. Тоа е многу лесен и многу брз занает! И резултатите се одлични.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.