Орнамент за виси клуч

Користењето и украсите на theидовите ни помага подобро да го искористиме просторот и да го украсиме тој простор, користејќи го со празно платно, денес ќе ве научиме како да направите украсен украс за клучеви тоа ќе ви олесни од сега да се сетите каде сте ги оставиле и да им дадете на вашите wallsидови нов модерен стил.

Материјали: 

 • Дрвена кутија
 • Прибор за јадење што повеќе не го користите
 • Насликајте ја бојата по ваш избор
 • Четка
 • Машини
 • Лепак
 • Клаво
 • Чекан
 • Закачалка за рамки за слика

Елаборат: 

Чекор 1: 

Земете ја дрвената слика и со чекан ставете ја во цедалка за рамки за слики од задната страна со деликатес

Чекор 2:

Земете боја и четка, насликајте ја дрвената кутија во бојата што сте ја одбрале и оставете ја да се исуши 3 часа.

Чекор 3: 

Со клештите, внимателно свиткајте метален прибор за јадење како што е прикажано на сликата.

Чекор 4: 

По завршувањето на чекор 3, земете ја насликаната и сува дрвена кутија и во центарот ставете го лепилото (мора да биде силен лепак за да се спротивстави на преминувањето на приборот за јадење) сега ставете го приборот за јадење на местото со лепак со рачката свртена кон кутија и оставете го да се исуши 3 часа.

Чекор 5: 

Со помош на чекан и клинец подгответе го местото каде што ќе закачите нов украс за клучеви.

Слики: шикантик чикаго


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.